Tworzenie konta Google – smartfon z Androidem

Przy pierwszym włączeniu telefonu pracującego pod kontrolą systemu Android na ekranie zobaczysz prośbę o wprowadzenie danych konta Google. Jak postępować w przypadku, gdy pominąłeś ten krok lub nie masz konta, a chcesz kupić coś w Google Play?

Jeżeli w ogóle nie masz konta Google, wybierz Ustawienia->Konta i synchronizacja->Dodaj konto->Google->Dodaj nowe i wybierz opcję Utwórz konto. Zostaniesz poproszony o wpisanie m.in. imienia i nazwiska, nazwy użytkownika, hasła, które następnie będziesz musiał potwierdzić, itp. Po wypełnieniu pól naciśnij przycisk Następny krok i postępuj zgodnie z instrukcjami, które pomogą Ci założyć konto.

Tworzenie konta google

Możesz też utworzyć konto Google na głównej stronie serwisu lub sklepu Google Play (w wyszukiwarce lub poprzez kliknięcie dedykowanej ikony na wyświetlaczu smartfona), z poziomu którego również możesz przejść do rejestracji, a następnie synchronizacji konta.

Tworzenie konta google play

Jeśli na początku przygody z Androidem nie synchronizowałeś urządzenia z kontem Google, wystarczy kilka minut, aby zmienić ten stan rzeczy. Wejdź w Ustawienia-> Konta i synchronizacja->Dodaj konto->Google (wybierz z listy proponowanych usług) i zaloguj się na swoje konto.

Materiał pochodzi ze strony:: smartfony.play.pl/lifestyle/2014/jak-zalozyc-konto-google-na-smartfonie/
01-12-2015